PAP/Grzegorz Michałowski

Konwencja regionalna PiS w Krakowie

Już za tydzień wybierzemy naszych reprezentantów do Parlamentu Europejskiego. Prawo i Sprawiedliwość nie zwalnia tempa i organizuje kolejne konwencje regionalne.

W piątek Łódź, a dzisiaj Kraków – politycy partii rządzącej z prezesem Jarosławem Kaczyńskim oraz premierem Matuszem Morawieckim na czele odwiedzają kolejne regiony.

Konwencja regionalna w Krakowie rozpocznie się o godz. 11.00. Jak w przypadku poprzednich konwencji, zaprezentowani zostaną kandydaci PiS z tego okręgu. Poznamy także propozycje dla Małopolski. Głos zabiorą prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz szef rządu – mówi wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.

– Te regionalne konwencje pozwalają nam porządkować przekaz i pokazać, jakie są dla nas najważniejsze elementy programowe, jaka jest różnica, jaki jest kontrast pomiędzy tymi ofertami, które przedstawiają partie polityczne: tą ofertą, którą przedstawia Koalicja Europejska i tą ofertą, którą przedstawia Zjednoczona Prawica. KE chce – w mojej ocenie – ciągnąć proces niszczenia cywilizacji chrześcijańskiej w Europie i bardzo mocno, bardzo ostro puka w tym zakresie również do Polski, a my chcemy powrotu Europy do korzeni, w tym do korzeni chrześcijańskich – wskazuje Patryk Jaki.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj