fot. PAP/EPA

Apel przypominający o modlitwie za Ukrainę

We wszystkich kościołach w Polsce zostanie dziś odczytany apel przypominający, że najbliższy piątek – 28 lutego ma być dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Za naszych wschodnich sąsiadów  w wielu parafiach będą dziś także sprawowane Msze św.

W Gdańskiej Bazylice Mariackiej pw. Wniebowzięcia NMP Eucharystia rozpocznie się o godz. 19:00. Mszy św. przewodniczył będzie ks. abp Sławoj Leszek Głódź – metropolita gdański. Transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam.

W całej Polsce trwają też akcje poparcia,  zbiórki pieniędzy oraz leków na rzecz protestujących na Ukrainie. Caritas Polska zbiera fundusze na zakup farmaceutyków i żywności.

– Nasze sumienie jest po prostu wstrząśnięte i wzruszone i musi odpowiedzieć w taki sposób na wołanie naszych braci i sióstr na Ukrainie – powiedział sekretarz generalny Episkopatu Polski ksiądz biskup Wojciech Polak.

“Prosimy dobrego Boga, aby to wezwanie do modlitewnej solidarności zaowocowało mimo wszystko pokojowym rozwiązaniem dramatycznego konfliktu” – napisali autorzy apelu. “Braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary, a rodzinom poległych pragniemy wyrazić słowa serdecznego współczucia” – dodali. WIĘCEJ 

RIRM

drukuj