Warszawa: Otwarcie Izby Pamięci gen. Kuklińskiego

W piątek w Warszawie zostanie otwarta Izba Pamięci gen. Ryszarda Kuklińskiego. Nowa wystawa ma pokazać, jak polski oficer nawiązując współpracę z wywiadem USA ocalił świat przed III wojną światową – powiedział w czwartkowym wydaniu „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dyrektor Izby Pamięci gen. Ryszarda Kuklińskiego Filip Frąckowiak.

[TYLKO U NAS] J. K. Ardanowski: Małe gospodarstwa są dla mnie sprawą absolutnie istotną

Ważne dla mnie jest, żeby małe gospodarstwa – które są dla mnie sprawą absolutnie istotną – nie były ekonomicznie rugowane, niszczone, żeby miały możliwość również dochodów z rynku – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja poseł Jan Krzysztof Ardanowski, który jutro zostanie mianowany nowym szefem resortu rolnictwa.

Berlin: Premier Morawiecki spotka się dziś z kanclerz Merkel

W Berlinie trwa IX Petersberski Dialog Klimatyczny pod hasłem „Zmieniamy się razem dla sprawiedliwej transformacji”. Spotkanie jest przygotowaniem do grudniowego szczytu klimatycznego w Katowicach. Uczestniczą w nim przedstawiciele ponad 30 krajów. Dziś w spotkaniu w Berlinie będzie uczestniczył premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu ma rozmawiać także z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.