Rozpoczął się Narodowy Kongres Nauki w Krakowie

Szczegóły projektu nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, przedstawi szef resortu nauki Jarosław Gowin podczas Narodowego Kongresu Nauki, który rozpoczął się we wtorek w Krakowie. W dwudniowym spotkaniu bierze udział niemal 3 tys. przedstawicieli środowiska akademickiego.

Posiedzenie rządu

Rząd zajmie się dziś m.in. projektem, który rozszerza granice obrony koniecznej przy odpieraniu napaści na mieszkanie, dom, lokal czy ogrodzony teren. Ministrowie omówią także kwestie wprowadzania podzielonej płatności w VAT. To ma zapewnić większe bezpieczeństwo podatkowe, pewność prowadzenia działalności gospodarczej oraz zachowanie równych zasad konkurencji.

Premier Estonii z wizytą w Polsce

Z wizytą w Warszawie będzie dziś przebywał premier Estonii Juri Ratas. Tematami rozmów szefów rządów Polski i Estonii: Beaty Szydło i Jurego Ratasa będą m.in. współpraca dwustronna i regionalna, kwestie europejskie i cyberbezpieczeństwo.

Sejm wybierze nowego sędziego TK

W Sejmie odbędzie się dziś głosowanie nad wyborem nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, który zastąpi zmarłego w lipcu prof. Lecha Morawskiego. Jedynym kandydatem jest zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość dr Justyn Piskorski.