W Szeligach pod Warszawą odbędzie się konwencja PiS

W Szeligach pod Warszawą odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem lidera partii Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Według szefa KSRM Jacka Sasina, konwencja ma służyć podsumowaniu trzech lat działalności ugrupowania oraz przedstawieniu planów na przyszłość.

Rząd ma zająć się nowelą ustawy o żegludze śródlądowej

Rząd ma zająć się dziś projektem ustawy o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej. Wprowadzenie nowych przepisów ma stworzyć zgodny z regulacjami międzynarodowymi system nadzoru nad statkami żeglugi śródlądowej. Wnioskodawcą projektu ustawy jest minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Dokument wykonuje prawo UE.

Dziękczynienia za dar Radia Maryja

Musimy postarać się, aby młodzież była przy Panu Bogu. To jest zadanie dla Rodziny Radia Maryja po 27 latach istnienia – mówił podczas rocznicy powstania katolickiej rozgłośni, założyciel i Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR. 

Pracownicy Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej rozpoczynają akcję protestacyjną

W Warszawie przy Ministerstwie Zdrowia rozpoczęła się akcja protestacyjna pracowników Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej w Starogardzie Gdańskim. Już od kilkunastu lat wysuwamy postulaty, które mają na celu zauważenie przez Ministerstwo Zdrowia, że nasza praca stanowi wysokie ryzyko i jest skrajnie stresująca, w związku z czym oczekujemy realizacji naszych postulatów – akcentuje Krzysztof Kamysz, rzecznik protestu.