Serie A. Juventus górą w meczu na szczycie

Juventus Turyn nie zwalnia tempa w drodze po kolejny tytuł mistrza Włoch. Stara Dama w hicie 31. kolejki Serie A pokonała przed własną publicznością wicelidera tabeli Lazio Rzym 2:0. Bianconeri powiększyli przewagę nad swoim dzisiejszym rywalem do 15 punktów.

Lazio w ostatnich tygodniach notowało wspaniałą serię spotkań w lidze. Rzymianie wygrali bowiem osiem ostatnich potyczek, co pozwoliło im na awans na pozycję wicelidera rozgrywek. Juventus w poprzedniej kolejce zaliczył kompromitującą wpadkę, przegrywając na wyjeździe z Parmą (0:1). Podopieczni Massimiliano Allegriego zrehabilitowali się za ten występ w Lidze Mistrzów, gdzie pokonali AS Monaco 1:0 i zwiększyli swoje szanse na awans do półfinału tych rozgrywek.

Od pierwszego gwizdka przewagę na boisku osiągnęli goście. Lazio bardzo dobrze operowało piłką na połowie przeciwnika. Ekipa z Turynu momentami broniła się w okolicach własnego pola karnego. Stara Dama czekała na błąd rywali i doczekała się go bardzo szybko. W 17. minucie spotkania Arturo Vidal zagrał piłkę w kierunku Carlosa Teveza, a Argentyńczyk pokonał Federico Marchettiego w sytuacji sam na sam.

Po zdobyciu prowadzenia obraz gry nie uległ zmianie. Rzymianie nadal atakowali, jednak nie potrafili zmusić do kapitulacji Gianluigiego Buffona. Gospodarze przetrzymali napór przyjezdnych i zadali kolejny cios w 28. minucie. Tym razem w roli głównej wystąpił stoper Leonardo Bonucci, który zaimponował skutecznością w ofensywie.

W drugiej połowie w dalszym ciągu trwał napór piłkarzy Stefano Pioliego. Przyjezdni groźnie atakowali, a w kilku sytuacjach swoim kunsztem musiał wykazać się Buffon. Juventus miał również swoje szanse na podwyższenie prowadzenia, ale do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Bianconeri wygrali to starcie 2:0 i z dorobkiem 73 punktów pewnie zmierzają po scudetto. Lazio nadal zajmuje pozycję wicelidera z 58 oczkami na koncie. Zespół z Wiecznego Miasta może zostać jednak wyprzedzony przez lokalnego rywala – AS Romę, która rozegra swój mecz jutro z Atalantą Bergamo.