Popis Brożka, Wisła wypunktowała Pogoń

W drugim piątkowym spotkaniu 6. kolejki TMobile Ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków bez większych problemów pokonali na wyjeździe Pogoń Szczecin 3:0 i tym samym wskoczyli na fotel lidera rozgrywek. Dwa gole dla Białej Gwiazdy strzelił Paweł Brożek, a jednego dołożył Semir Stlić.

Krakowianie z dorobkiem dwunastu punktów wyprzedzają drugiego w tabeli Górnika Zabrze o jedno oczko, ale podopieczni Roberta Warzychy mają rozegrane jedno spotkanie mniej. Pogoń z kolei poniosła dopiero pierwszą ligową porażkę i z dziewięcioma punktami na koncie plasuje się obecnie na szóstej pozycji.

Bohaterem dzisiejszego spotkania został Paweł Brożek, który dwukrotnie wpisując się na listę strzelców, przekroczył granicę 100 ligowych goli strzelonych dla krakowskiego zespołu.

Popis duetu Stilić Brożek

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando Białej Gwiazdy, która dłużej utrzymywała się przy piłce i częściej gościła w okolicy pola karnego rywali. Taka gra przyniosła korzystny efekt w 25. minucie meczu. Wówczas fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Semir Stilić, nie dając Radosławowi Janukiewiczowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Dziesięć minut później piłkarze Franciszka Smudy poszli za ciosem i prowadzili już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Brożek, który po znakomitym zagraniu w pole karne od Stlicia, minął bramkarza gospodarzy i skierował piłkę do pustej bramki. Krakowianie uspokojeni pewnym prowadzeniem oddali inicjatywę Portowcom. Ci stworzyli sobie doskonałą okazję w 41. minucie, kiedy to bliski zdobycia kontaktowego gola był Łukasz Zwoliński, jednak jego strzał w znakomity sposób zatrzymał Michał Buchalik.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Biała Gwiazda cały czas kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku i na niewiele pozwalała Pogoni. W 75. minucie przewagę gości udokumentował golem Brożek – napastnik Wisły wykorzystał podanie Stlicia i strzałem z bliskiej odległości pokonał Janukiewicza, ustalając tym samym końcowy wynik meczu na 0:3.

Pogoń Szczecin Wisła Kraków 0:3

Semir Stilić 26’ Paweł Brożek 36’ 75’

Pogoń: Radosław Janukiewicz – Sebastian Rudol, Hernani, Wojciech Golla, Hubert Matynia – Rafał Murawski, Maciej Dąbrowski (Maksymilian Rogalski 46’) – Adam Frączczak Mateusz Matras (Jakub Bąk 46’), Patryk Małecki – Łukasz Zwoliński (Dominik Kun 59’)

Wisła: Michał Buchalik – Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka, Maciej Sadlok – Alan Uryga – Łukasz Garguła (Emmanuel Sarki 86’), Maciej Jankowski, Rafał Boguski (Tomasz Zając 90’), Semir Stilić – Paweł Brożek

Żółte kartki: Wojciech Golla, Jakub Bąk (Pogoń) oraz Semir Stilić, Maciej Jankowski (Wisła)

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)