Jastrzębski Węgiel lepszy od ZAKS-y!

Jastrzębski Węgiel wygrał drugie spotkanie w rywalizacji o trzecie miejsce PlusLigi. Gospodarze podobnie jak we wczorajszym meczu pokonali zespół z Kędzierzyna-Koźla, 3:2. Decydujący, piąty set zakończył się wynikiem 22:20 na korzyść Jastrzębian.

Początek dzisiejszego spotkania zdecydowanie należał do Jastrzębskiego Węgla. Pierwsze dwa sety padły łupem zawodników śląskiego zespołu. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:22 a druga 25:17. Wydawało się, że ZAKSA już się nie podniesie z kolan i trzeci set zakończy się jak dwa pozostałe. Tak się jednak nie stało, gdyż goście świadomi wagi spotkania wzięli się do odrabiania strat i wygrali trzecią partię 25:19.

Czwarty set był zapowiedzią prawdziwych emocji, których w dzisiejszym dniu nie brakowało. Kibice z zapartym tchem obserwowali poczynania obu zespołów. Jastrzębski Węgiel ewidentnie zaciął się w swoich poczynaniach co bezwzględnie wykorzystała ZAKSA. Kędzierzynianie prowadzili już 24:19, ale nie wykorzystali pięciu kolejnych piłek setowych, ale na szczęście w odpowiednim momencie obudził się Dick Kooy, który zdobył decydujące dwa punkty i jego zespół wygrał 26:24.

Tie break to nieustanna wojna nerwów i gra toczona punkt za punkt. Podopieczni Sebastiana Świderskiego uwierzyli w możliwość zwycięstwa w tym meczu i prowadzili podczas zmiany stron, 8:6. Te dwa punkty przewagi zdobyte przez ZAKS-ę utrzymywały się aż do stanu 14:12! Wtedy jednak Kubiak na spółkę z Łasko doprowadzili do remisu i uratowali swój zespół przed porażką. Jastrzębianie odzyskali prowadzenie dopiero przy stanie 20:19. Chwilę później Kooy został zatrzymany a punkt na wagę drugiego zwycięstwa ze środka zdobył Pajenka i Jastrzębski Węgiel zwyciężył 3:2!

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:22, 25:17, 19:25, 24:26, 22:20).

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 2:0 dla Jastrzębskiego Węgla.

Kolejny mecz w sobotę o 17.00 w Kędzierzynie Koźlu.

Jastrzębski Węgiel: Michal Masny, Michał Łasko, Krzysztof Gierczyński, Alen Pajenk, Simon van de Voorde, Michał Kubiak – Damian Wojtaszek (libero) – Mateusz Malinowski, Nicolas Marechal, Dmytro Filippow, Jakub Popiwczak.

ZAKSA: Paweł Zagumny, Dominik Witczak, Łukasz Wiśniewski, Dick Kooy, Michał Ruciak, Marcin Możdżonek – Dan Lewis (libero) – Grzegorz Pilarz, Wojciech Ferens, Grzegorz Bociek.