Ekstraklasa. Lechia wraca na zwycięskie tory

Lechia Gdańsk pokonała przed własną publicznością Śląsk Wrocław 3:0 i wróciła na fotel lidera Lotto Ekstraklasy. Na listę strzelców wpisali się Flavio Paixao (dwukrotnie) i Grzegorz Kuświk.

Po bolesnej porażce z Wisłą Kraków i utracie pozycji lidera Lotto Ekstraklasy biało-zieloni chcieli zaprezentować piłkarską jakość w rywalizacji ze Śląskiem. Podopieczni Mariusza Rumaka po raz ostatni schodzili z boiska zwycięzcy 6 listopada (2:1 z Zagłębiem Lubin). W kolejnych tygodniach przegrali kolejno z Lechem Poznań (0:3) i Legią Warszawa (0:4) oraz zremisowali z Pogonią Szczecin (1:1).

Marco Paixao Alvaro Faustino GomesOd pierwszych minut na boisku istniała tylko jedna drużyna. Biało-zieloni zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce. Dużej liczby podań nie potrafili jednak zamienić na sytuacje podbramkowe. W 24. minucie arbiter musiał przerwać na chwilę widowisko. To efekt użycia środków pirotechnicznych przez miejscową publiczność, co uniemożliwiło kontynuowanie gry.

Krótko po wznowieniu meczu piłkarze Lechii mogli wznieść ręce w geście triumfu. Po dośrodkowaniu Grzegorza Wojtkowiaka w szesnastce gości skutecznie główkował Flavio Paixao, dając swojej drużynie upragnione prowadzenie. W 58. minucie gospodarze zadali kolejny cios. Dawkę swoich nieprzeciętnych umiejętności zaprezentował Milos Krasić. Serb wypatrzył Grzegorza Kuświka, który precyzyjnym uderzeniem w kierunku dalszego słupka podwyższył wynik na 2:0.

Grzegorz Kuœwik S³awomir Peszko Kamil DankowskiPoza jedną niewykorzystaną szansą Ryoty Morioki podopieczni Mariusza Rumaka nie mieli zbyt wielu okazji, by odmienić losy widowiska. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem dobił ich Flavio Paixao. Tym razem Portugalczyk wykończył podanie swojego brata Marco, ustalając rezultat na 3:0.

Biało-zieloni zrehabilitowali się za porażkę sprzed tygodnia i wrócili na fotel lidera Lotto Ekstraklasy. W dziewiętnastu pojedynkach zapisali na swoim koncie 39 punktów. Śląsk z dorobkiem 22 oczek plasuje się na 11. pozycji.